اصول برنامه ریزی در تابستان ویژه داوطلبین کنکور 1400

بهترین کلاس کنکور

اگر داوطلب کنکور 1400 میباشید و به تازگی اقدام به ثبت نام در یک آموزشگاه منمور و شرکت در کلاس کنکور نموده اید و خود را برای کنکور آماده میکنید پیشنهاد میکنیم همین قدم های اول را حرفه ای برداریدو اهمیتت مشاوره در این سال را دست کم نگیرید امکان دارد برای صرفه جویی در هزینه کلاس کنکور خود و یا حتی از آنجایی که دانش آموز قوی ای هستید فکر کنید به نکات پایه مشاوره ای نیاز ندارید و همین  که در کلاس کننکور شرکت میکنید و یا آزمون های آزمایشی یک آموزشگاه کنکور را میدهید کافی است اما ما در آموزشگاه راهی نو پیشنهاد میکنیم که این اشتباه را نکنید چرا که هرچه قدم های نخست را محکم تر بردارید پایه و اساس بنایی که به طرح ریزی آن اقدام کرده ایم مستحکم تر میشود از این رو همکاران ما در آموزشگاه راهی نو به ارایه اصول برنامه ریزی در تابستان پرداخته اند باشد که مفید واقع شود

اصول پایه برنامه ریزی در تابستان

شاید یکی از مشکلاتی که گریبان گیرتان شده است این باشد که  تا کنون خوب درس نخوانه باشید قطعا میخواهید بدانید باز هم میتوانید در کنکور سراسری به حدف خود برسید یا خیر 
در جواب به این سوال باید بگوییم که  هنوز برای یک شروع محکم دیر نشده است و کار شما فقط کمی سخت تر شده است. اما اگر از همین زمان باقی مانده به خوبی استفاده نمایید می تواند به رشته مورد علاقه خود دست پیدا کنید. پس برای رسیدن به این هدف، در ابتدا لیست دروسی که در آنها مشکل دارید را یادداشت کنید تا درگیری ذهنی شما کمتر شود و بتوانید در زمان های جبرانی عقب ماندگی برنامه خود را جبران نمایید.
یادتان باشد، تابستان بهترین فرصت برای کسب عادات صحیح مطالعه و کسب موفقیت است. سعی کنید دلایل اهمال کاری و راهکار های رفع آن را پیدا کنید تا بتوانید به ساعت مطالعه دلخواه خود برسید. مهمترین مواردی که در پاییز باید به آن ها توجه نمایید تا در طول سال به مشکل نخورید به شرح زیر است:

برای اطلاع از قیمت کلاس ریاضی کنکور و یا همچنین شرکت در کلاس فیزیک کنکور با همکاران ما در آموزشگاه راهی نو در تماس باشید

مکانی که در آن به مطالعه میپردازید و شرایط محیطی

مكان و شرايط ذهني و فیزیکی مطالعه، از نكات مهم يك مطالعه مفيد و خوب است و در ميزان يادگيري، كارآمدي، مدت و طولاني شدن مطالعه تاثير بسزايي دارد. مشاوران تحصیلی میگویند که يكي از مشكلات داوطلبان براي مطالعه بي‌توجهي به شرايط و فضاي مطالعه است كه اغلب موجب خستگي و كاهش انگيزه مي‌شود.
بهترين زمان مطالعه براي انسان، هنگام آرامش و داشتن رضايت از شرایط است، زيرا داشتن دغدغه و نگراني در هنگام مطالعه، نتايج مطلوبي براي انسان به همراه نخواهد داشت. مشغول بودن فكر و ذهن و خستگي روح و جسم، توان فرد را كاهش مي‌دهد و در اين حالت، مطالعه جز اتلاف وقت و بي‌حاصلي سودي ندارد.

برای مشاده نمونه تدریس کلاس شیمی کنکور و همچنین سایر کلاس کنکور های  ما به صفحه مربوطه به پایه تحصیلی خود مراجعه کنید
مکان مطالعه باید دارای شرایط زیر باشد:

• هوای مکان مطالعه شما مطبوع باشد،نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد.

• بدون هرگونه عوامل حواس پرتی باشد تا تمرکز شما در هنگام مطالعه از بین نرود.

• برای جلوگیری از خستگی چشم مکان مطالعه از نور کافی برخوردار باشد.

• در محیطی آرام و بدون سرو صدا مطالعه کنید (توجه داشته باشید که هیچ گاه به سکوت مطلق عادت نکنید زیرا ممکن است در حوزه کنکور سراسری شما مقدار کمی صدا نگذارد به تمرکز مورد نظر خود برسید.)

• محیط اطراف شما تمیز و مرتب باشد.
• بهتر است مکان مطالعه شما ثابت باشد.

همچنین از همین امروز یاد بگیرید پشت میز بنشینید و درس بخوانید و عادت های غلط از جمله راه رفتن،بلند خواندن،دراز کشیدن و... را ترک کنید. همچنین توجه داشته باشید که پیش از مطالعه تمامی وسایل مورد نیاز خود را فراهم کنید که در زمان مطالعه خللی به درس خواندن شما وارد نشود.

در نطر داشتن واحد های مطالعه

از همین امروز واحدهای مطالعاتی خود را رعایت کنید و در برنامه خود به ازای هر 75 دقیقه 15 دقیقه استراحت و به ازای هر 90 دقیقه 30 دقیقه استراحت را قرار دهید. شاید فکر کنید این شیوع مطالعاتی اشتباه است و در نظر گرفتن این زمان به خصوص برای دروس تخصصی خیلی کم است اما باید بگوییم که این طرز فکر غلطی است که چند ساعت بدون استراحت درس بخوانید، زیرا در این صورت بازیابی مطالب خوانده شده بسیار سخت شده و کیفیت مطالعه شما پایین خواهد آمد. همواره به یاد داشته باشید برای دروس خواندنی باید حجم بیشتری از واحد مطالعه خود را به مطالعه کردن دروس بپردازید و برای دروس تمرینی بیشتر حجم واحد مطالعه را به زدن تست اختصاص دهید.

برای اطلاع از قیمت کلاس کنکور و همچنین ثبت نام در بهترین کلاس کنکور در شهرستان پاکدشت به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و فرم ثبت نام را ارسال کنید

درس هر روز را حتما همان روز بخوانیید

شاید باورتان نشود اما از مهم ترین و اساسی ترین اصول یادگیری ،خواندن درس هر روز در همان روز است. تحقیقات نشان داده است اگر درسی را که امروز فراگرفته اید مطالعه نکنید روز بعد 70% مطالب از یاد شما خواهد رفت. بهترین زمان از روز اولی است که به مدرسه رفته اید اما اگر این کار را انجام نمی دادید هنوز دیر نشده و فقط مقداری کار شما برای هفته های اول سخت است . اگر حس میکنید تکالیف شما اجازه این کار را نمی دهد،یک یا دو.هفته به صورت پرفشار آخر هفته خود را به انجام تکالیف در طول هفته اختصاص دهید تا برنامه شما برای درس روز خواندن منظم شود.

 انتخاب یک آزمون مناسب:

از مسائل مهم برای موفقیت در آزمون سراسری، شرکت در یک آزمون استاندارد است ازمون استاندارد یعنی بالاترین شباهت به کنکور سراسری و این بدین معنا است که تراز آزمون انتخابی شما به کنکور نزدیک بشد. آزمونی را با بودجه بندی مناسب، فاصله زمانی مناسب ، سطح سوالات بالا و جامعه آماری بالا انتخاب کنید.

برای شرکت در کلاس ادبیات کنکور با همکاران ما در آموزشگاه راهی نو تنها نمایندگی رسمی گزینه دو در پاکدشت در تماس باشید

خلاصه نویسی و مرور دروس از اصول حیاتی است

برای تثبیت مطالبی که مطالعه کرده اید و به ذهن سپردن آن ها به صورت صحیح ، رعایت اصل خلاصه نویسی و مرور الزامی است . یکی از علل موفقیت رتبه های برتر داشتن خلاصه نویسی های مناسب و مرور آن ها در بازه های زمانی مرور بوده است. از همین امروز شروع به نوشتن خلاصه نویسی کنید و در زمان های جبرانی، خلاصه های باقی مانده را انجام دهید. به محض اتمام خلاصه نویسی یک فصل بازه های مرور، (یک روز بعد، یک هفته بعد ، یک ماه بعد، سه ماه بعد و شش ماه بعد) را برای آن فصل در تقویم مرور خود یادداشت کنید. به یاد داشته باشید مرور منظم سبب می شود نکاتی که فراموش می شوند سریعا بازیابی کنید و در آزمون سراسری بازیابی اطلاعات سریع تری داشته باشید.