مکان مناسب مطالعه

بهترین کلاس کنکور

داوطلبان کنکور سراسری علاوه بر اینکه بخش عمده ای از زمان خود را در آموزشگاه کنکور میگذرندد و در حال آزمون آزمایشی دادن هستند یا در کلاس کنکور مشغول درس خواندن هستند بخش عمده ای را نیز به مطالعه فردی میگذرانند پس برای مطالعه نیاز به محلی آرام و کم تنش دارند. بنابراین بعضی داوطلبان برای مطالعه به علت شلوغ بودن منزل و یا موارد دیگر به کتابخانه مراجعه می کنند. از این رو همکاران ما در آموزشگاه کنکور راهی نو ب در این مقاله به بررسی فواید و ویژگی های مطالعه در محیط کتابخانه و خانه برای مطالعه میپردازند

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم کدام محیط برای مطالعه بعد از کلاس کنکور مناسب تر است از این رو مزایا و معایب هر یک از دو محیط را برمیشماریم البته این موضوع را نادیده نگیرید که بسته به شرایط فردی و خانوادگی شما این مزایا و معایب ممکن است تغییر کند
خانه مکانی است برای استراحت کردن، زندگی کردن و آسودن. معمولاً یک فرد و یا افرادی در این مکان زندگی می‌کنند و وسایل خود را در آن نگهداری می‌کنند. خانه معمولاً خصوصی‌ترین ملک یک فرد یا خانواده در اجتماع است که از امنیت و حریمی مشخص و ویژه برخوردار است. بر اساس این تعریف خانه محلی است که فرد در آن احساس امنیت و آرامش دارد. برخی داوطلبان تصور دارند که به علت این احساسات نمی توانند هنگام مطالعه جدی و متمرکز بود؛ درصورتی که این تصور غلط است و منشا درستی ندارد.

بهترین کلاس کنکور را از ما بخواهید آموزشگاه راهی نو تنها نمایندگی رسمی گزینه دو در شهرستان پاکدشت مفتخر به اراده بهترین کلاس کنکور اعم از کلاس ریاضی کنکور و همچنین کلاس فیزیک کنکور و ... در شهرستان پاکدشت با اراده بالاترین سطح کیفیت میباشد و هر ساله رتبه های دو رقمی و سه رقمی بسیاری را پرورش میدهد همچنین میتوانید برای مشاهده نمونه تدریس کلاس شیمی کنکور و همچنین کلاس زیست کنکور به صفحه مربوطه به پایه تحصیلی خود مراجعه کنید

 


انتخاب محل مطالعه باید با آگاهی و دلایل منطقی باشد.  پس باید فاکتور های را برای انتخاب یک محیط مطالعه مناسب  در نظر بگیریم که بخشی از این فاکتور ها به شرح زیرند:
برای ایجاد محیط مطالعه ایده آل خود، با انتخاب یک محل مناسب شروع کنید. برخی از مکان هایی که شما ممکن است مفیدبدانید شامل اتاق خودتان،کتابخانه عمومی،کلاس های درس خالی باشند. اگر شما در انتخاب مشکل دارید، ممکن است مایل باشید که آنها را از لحاظ محیط مطالعه مورد بررسی قرار دهید.
زمانی که شما یک مکان را برای مطالعه انتخاب می کنید،باید در نظر بگیریدکه کدام محل برای شما راحتتر به نظر می رسد؟ آیا شما پشت میز،روی تخت خواب ( البته این مورد را پیشنهاد نمیکنیم چرا که ذهن عموم داوطلبین نسبت به این محیط شرطی شده و عادت ندارد در محلی که استراحت میکند به مطالعه بپردازد)، و یا روی نیمکت راحت هستید؟ البته نکته دیگری که در انتخاب راحتی محل مورد نظرباید در نظر گرفت؛ این است که شما در روز کنکور روی نیکمت های دسته دار آزمون خواهید داد، بنابراین بهتر است در این مدت باقی مانده به پشت میز نشینی عادت کرده باشید.
عامل دیگر در نظر گرفتن ساختار "بسته" یا "باز" است. که بیشتر به شما مجذوب یک میز در یک اتاق بزرگ و باز خواهید شد یا اتاق بسته ایکه به طور کامل مانع حواس پرتی شما خواهد بود؟ انتخاب محل مطالعه و توجه به این جزئیات یک گام حیاتی در ایجاد محیط مطلوب مطالعه شما می باشد.

با شرکت در کلاس کنکور آموزشگاه راهی نو هزینه کلاس کنکور خود را مدیریت کنید . برای اطلاع از قیمت کلاس کنکور و همچنین زمان ثبت نام با همکاران ما در آموزشگاه راهی نو در تماس باشید

سر و صدا
برخی داوطلبان محل های کاملا ساکت و آرام را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر موسیقی پس زمینه آرام و یاوجود نویز را مطلوب می دانند. اگر شما محل های ساکت و آرام را ترجیح می دهید،استفاده از گوش گیر به منظور کاهش سر و صدامی تواند مفید باشد، اما اگر نویز های محیط مطالعه بسیار زیادند و امکان تمرکز را کاملا از شما سلب می کنند، گزینه مناسب تر کتابخانه خواهد بود.

جو یا اتمسفر
عواملی که نوع فضای مطالعه بهتری را برای شما فراهم می کننند عبارتند از :

روشنایی
نور تند روشن اغلب ناخوشایند است، در حالی که نور ملایم محیط می تواند شما را بخواباند.
دما
از آنجایی که شما اغلب اوقات نمی توانید درجه حرارت اتاق را کنترل کنید، سعی کنید محلی با دمای نسبتا ثابت پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که دمای کمباعث احساس بد و حواس پرتی می شود، و دمای زیاد نیزباعث بی حالی و از دست دادن آب بدن می شود.
حواس پرتی ها
1. تذکر به اعضای خانواده برای کاهش سر و صدا هنگام مطالعه.
2. محیط مطالعه تان را منظم کنید.
3. حواس پرتی هایی مانند تلفن های همراه، فیس بوک،اسکایپ، و پیام های فوری که ممکن است شما را دچار وسوسه کندبه طور کلی کنار بگذارید.
4. سازگاری! هنگامی که شما در یک محیط مطالعه می کنید که برای شما مناسب است، از آن به طور منظم استفاده کنید تا موفقیت تحصیلیتان را تضمین کنید.
به صورت کلی گزینه اول و مناسب تر برای عمده دواطلبان منزل می باشد. ولی درصورتی که شرایطی مانند حواس پرتی، نور و دمای هوا در منزل مساعد نباشد؛ شما داوطلبان میتوانید از گزینه های مخلف دیگری مانند مساعد نمودن شرایط خانه و یا از کتابخانه های عمومی استفاده کنید.
با این حال هر داوطلب بسته به شرایط موجود با اصول ذکر شده در این مقاله میتواند به بهترین انتخاب ممکن دست یابد.