میزان اهمیت کتب درسی از دید طراح سوالات کنکور

کلاس شیمی کنکور

همانطور که میدانید کنکور تورنومنتی نفس گیر میبشد که لازمه ی موفقیت در کنکور استفاده از تمام ابزارها و امکانات اعم از کلاس کنکور و آزمون استاندارد آموزشگاه کنکور خوب و .. است و چشم پوشی و نادیده گرفتن هر یک از این ابزار ممکن است خسارات جبران نا پذیری را به همراه داشته بشد. اما باز هم میبینیم بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری علی رغم تلاش فراوان وصرف هزینه کلاس کنکور بسیار و حتی پس از ثبت نام در بهترین کلاس کنکور منطقه باز هم نتیجه ی دلخواه خود را کسب نمی‏کنند،علت آن هم چیزی نیست چز آنکه این داوطلبان از روش های صحیح مطالعه استفاده نمی‏کنند.
گروهی از داوطلبان کنکور به دلیل تبلیغات نادرست اطرافیان چنان غرق در جزوه و کتاب های کمک درسی شده اند که فرصتی برای مطالعه کتاب درسی ندارند حال اینکه منبع طراحی سولات کنکور سراسری همین کتب درسی است. لذا این دسته از داوطلبان از مهم ترین مرجع و منبع طراحان کنکور که کتاب درسی است غافل شده اند.

داوطلبان کنکور چرا و چگونه باید کتب درسی را مطالعه کنند

چیزی را که بهتر است قبل از هرکاری حتی ثبت نام در یک آموزشگاه کنکور نباید فرااموش کنید این است که سوالات کنکور هيچ‌گاه از کتاب‌هاي درسي خارج نبوده و نخواهد بود بلکه دقیقا از کتاب درسی و حتی گاهی از تمرین ها و مثال های کتاب درسی با اندکی تغییرات در اعداد می باشد، به همين دليل خواندن دقيق کتاب‌هاي درسي از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. همان طور که بارها و بارها شنیده ایم مطالعه خط به خط کتاب درسي و فهم دقیق مطالب آن، خيلي مهم و اولین گام برای شرکت در کنکور است و دسته کم تضمین میکند که به بیست درصد از سوالات کاملا مشابه کتب درسی در مرحله اول بتوانید جواب دهید پس اگر تسلط کافی به کتب درسی داشته باشید شاید بتوانید بدون ثبت نام در کلاس ریاضی کنکور به بیست درصد از سوالات پاسخ دهید

آموزشگاه راهی نو تنها نمایندگی گزینه دو در شهرستان پاکدشت

دانش آموزان عزیز برای ثبت نام در کلاس زیست کنکور میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و یک فرم ثبت نام پر کنید

.در مطالعه کتب درسی چه نکاتی را باید درنظر بگیریم


1- اگر داوطلبان بتوانند بر متن کتاب‌ها تسلط کامل يابند و آن را خط به خط بیاموزند و به درک و فهم درستی از مطالب درسی برسند، در پاسخ دادن به سؤالات از سرعت و اطمينان خاطر بيش‌تري برخوردار مي‌شوند و به وضوح مشاهده می نمایند که سرعت و دقتشان در حل مسائل و تست های مختلف افزایش می یابد.

برای مشاهده نمونه تدریس کلاس فیزیک کنکور  و یا همچنین کلاس شیمی کنکور میتوانید به صفحه مربوطه به پایه تحصیلی خود مراجع کنید و یا برای اطلاع از قیمت کلاس کنکور با کارشناسان ما در تماس باشید

2- همان طور که در مقالات قبلی آموزشگاه راهی نو نیز بارها اشاره کرده ایم، مطالعه ی مثال‌هاي کتاب درسي، تمرين‌ها، حاشيه‌ها، زير‌نويس‌ها يا شکل‌هاي کتاب درسي و هر آن چه که در کتاب های درسی آمده است، بسيار مهم است؛ چه‌بسا بسياري از سؤالات مهم از اين قسمت‌ها طرح مي‌شود و حتی در مواردی سؤال هایی دقیقاً مطابق با تمرین ها و مثال های کتاب درسی و فقط با اندکی تغییرات در اعداد و نشانه ها طرح می گردد.

 


3-بسياري از داوطلبان تصور مي‌کنند برخي از درس‌ها مانند ریاضیات و فيزيک نيازي به خواندن خط به خط کتاب ندارد و صرفا به جزوه ی معلم و نکات کلیدی موجود در کتاب های کمک آموزشی اکتفا می نمایند در حالي که برخلاف تصور آنان، با خواندن کتاب‌هاي ریاضیات و فيزيک خيلي بهتر مي‌توانند درصد بالايي از سؤالات را پاسخ دهند و تسلط و فهم آنان بر مطالب و موضوعات درسی مرتبط بسیار بیشتر می شود.
یکی از راز موفقیت نفرات برتر از زبان خودشان؛ مطالعه کتاب درسی